Felbrigg -2009

Sun 11/10/2009 17:32

Results

created by OE2003 © Stephan Kršmer 2007


   Pl Name                                 Age Class    Club    School/Organisation                            Time 
WHITE   YELLOW   ORANGE  LONG ORANGE   LT GREEN   GREEN  BLUE  BROWN
 
 
White  (2)                1.3 km  30 m   8 C      
 
    1 Woodhouse Family                     Family       IND                                                   18:58 
    2 Stephenson Family                                 IND                                                   32:27 
               Par time: All finishers
 
 
 
Yellow  (6)               1.9 km  40 m   9 C      
 
    1 Matt,Ella+Alex Wood                  M40/W10/M8                                                         28:42 
    2 Jessica Woodhouse                                                                                       31:57 
    3 Padgett                              Family W5    NOR                                                   33:47 
    4 Jaidyn Daniels+ Grandma              W6/W50       NOR                                                   34:03 
    5 Renfrew                              Family       NOR                                                   34:44 
               Par time: Winnerís time + 50% = 43.03
    6 Stephenson Family                    Family                                                             45:58 
 
 
 
Orange  (19)              3.2 km  50 m   12 C     
 
    1 Peter Coleman                        M50          NOR                                                   43:31 
    2 David Pooley                         M50          NOR                                                   57:31 
    3 Pam Jermy                            W50          NOR                                                   58:08 
    4 Geri+Alan Wiggs                      M65/W60      NOR                                                 1:00:52 
    5 Ruth Parsons+ Paul Garton            W12/M55      NOR                                                 1:02:16 
    6 Peter+Daniel Bates                   M55/M11      NOR                                                 1:05:04 
    7 Bernice Chan                         W12          WYCOL                                               1:06:03 
    8 Nicholls Family                      M12/W8/W45   NOR                                                 1:09:02 
    9 Jo Viner                             W46          IND                                                 1:09:43 
   10 Elizabeth, James Andrew Large        Family       NOR                                                 1:18:59 
               Par time: First 50% of all starters
   11 Jennifer Dunnington                  W21                                                              1:21:01 
   12 Price Family                         M10/W45/M45  NOR                                                 1:22:27 
   13 Palmer                               Family       NOR                                                 1:23:08 
   14 Chris Harvey                         W65          NOR                                                 1:26:32 
   15 S Wynne                              Family       NOR                                                 1:33:27 
   16 AlisonMiddleton+ Linda+Chris McClusk Family       IND                                                 2:30:35 
   17 Paige Viner+ Tamsin McCarthur        W11                                                              2:31:16 
 
      Pat Bedder                           W65          NOR                                                      mp 
      Bob Farnbank                         M85          NOR                                                      mp 
 
 
 
Red (Long Orange)  (6)    5.5 km  60 m   16 C     
 
    1 Heather Chennells                    W50          NOR                                                 1:22:41 
    2 James Cross+ Doug Walters            M21                                                              1:26:37 
    3 Clive Coles                          M65          SUFFOC                                              1:28:56 
    4 Julian Pitt                          M45          NOR                                                 1:33:31 
    5 Willis                               M55/W50      IND                                                 1:57:28 
               Par time: Winnerís time + 50% = 2.04.02
    6 Sue Traer                            W50          NOR                                                 2:13:52 
 
 
 
Light Green  (18)         3.6 km  55 m   12 C     
 
    1 Garry Moore                          M65          NOR                                                   52:34 
    2 Mike Roper                           M35          NOR                                                   56:02 
    3 Alan Bedder                          M65          NOR                                                   57:45 
    4 Wendy+Steve Cowley                   W45/M50      NOR                                                 1:05:00 
    5 Juliette Butcher                     W60          NOR                                                 1:07:35 
    6 Norman Howarth                       M75          NOR                                                 1:11:20 
    7 Gillian Pilgrim                      W65          NOR                                                 1:11:23 
    8 Clive+Susanne Gristwood              M45/W55      NOR                                                 1:17:36 
    9 Tony Irons                           M73          IND                                                 1:27:04 
               Par time: First 50% of all starters
   10 Julia Paul                           M65          NOR                                                 1:40:40 
   11 Leanne Bailey                        W21          NOR                                                 1:55:17 
   12 Anthony Winter+ Chris+Sam Bailey     M16/M14/W14  NOR                                                 1:56:25 
   13 Theresa Dean+ Nicky Cooper           W21/W55      NOR                                                 2:01:32 
 
      Mick Monk                            Group                Norwich Sea Cadets                               mp 
      Peter Gallop                         M60          IND                                                      mp 
      Sheila Farnbank                      W80          NOR                                                      mp 
      John Toll                            M70          NOR                                                      mp 
      Alex Coates                          M16          WYCOL                                                    mp 
 
 
 
Green  (31)               4.7 km  65 m   13 C     
 
    1 Ian Burrell                          M45          NOR                                                   52:21 
    2 Lawrence Chapman                     M35          NOR                                                 1:00:06 
    3 Ben Cowley                           M21          NOR                                                 1:00:42 
    4 Nigel Gardner                        M60          NOR                                                 1:04:46 
    5 John Harvey                          M70          NOR                                                 1:05:07 
    6 Richard Sennett                      M21          NOR                                                 1:09:18 
    7 Bill Butcher                         M60          NOR                                                 1:14:49 
    8 Peter Leverington                    M70          NOR                                                 1:15:09 
    9 Kasper Schei                         M18                  King Edward Vill Sch                        1:16:40 
   10 Clarissa Napier                      W70          CLOK                                                1:18:48 
   11 Phil Harris                          M55          NOR                                                 1:19:08 
   12 Barry Pilgrim                        M60          NOR                                                 1:20:16 
   13 N Draycott                           W40          IND                                                 1:21:00 
   14 S Chafey                             M55          IND                                                 1:21:19 
   15 John Rushmer                         M60          NOR                                                 1:22:55 
   16 Annika Richardson                    W21          NOR                                                 1:23:11 
               Par time: First 50% of all starters
   17 David Anstee                         M45          NOR                                                 1:24:14 
   18 David Stuart                         M50          NOR                                                 1:24:36 
   19 Estella Ward                         W55          NOR                                                 1:24:55 
   20 Rodney Freeburn                      M70          NOR                                                 1:25:20 
   21 Colin Dean                           M21          NOR                                                 1:25:39 
   22 Geoff Eagles                         M55          NOR                                                 1:26:47 
   23 Barbara Fothergill                   W50          HAVOC                                               1:29:54 
   24 Anne Power                           W75          LOK                                                 1:30:51 
   25 Chris Mace                           M35                                                              1:34:55 
   26 Graham Ward                          M60          NOR                                                 1:45:54 
   27 Christopher Lambert                  M60          NOR                                                 1:50:20 
   28 Guy Farnbank                         M40          NOR                                                 2:05:29 
   29 Mike George                          M75          NOR                                                 2:17:47 
   30 Ian Mitchell                         M65          NOR                                                 2:25:33 
 
      Karen Goldsworthy                    W40          NOR                                                      mp 
 
 
 
Blue  (16)                6.5 km  130 m   20 C    
 
    1 Paul Beckett                         M45          HAVOC                                                 57:29 
    2 Mick Liston                          M60          NOR                                                 1:05:10 
    3 Paul Price                           M45          NOR                                                 1:09:00 
    4 John  T. Ward                        M65          NOR                                                 1:12:42 
    5 John Fulwood                         M60          HALO                                                1:15:38 
    5 Ian Shephard                         M55          NOR                                                 1:15:38 
    7 Joanne Nell                          W45          RAFO                                                1:16:52 
    8 Owen Warnock                         M50          NOR                                                 1:18:45 
    9 Peter Walling                        M45          NOR                                                 1:18:46 
   10 Michael Nell                         M55          RAFO                                                1:18:49 
   11 Mark Nicholls                        M45          NOR                                                 1:19:30 
   12 Peter Waldron                        M50          NOR                                                 1:22:42                
   13 Paul Lowe                            M50          SUFFOC                                              1:23:41 
               Par time: Winnerís time + 50% = 1.26.14
   14 Jez Middleton                        M21          NOR                                                 1:26:46 
   15 James Baldwin                        M31          IND                                                 1:30:53 
 
      Laurie Rudling                       M55          NOR                                                      mp 
 
 
 
Brown  (10)               8.1 km  150 m   24 C    
 
    1 Ian Renfrew                          M40          NOR                                                   59:29 
    2 Robert Frost                         M40          NOR                                                 1:00:27 
    3 Paul Goldsworthy                     M45          NOR                                                 1:20:34 
    4 Andrew Elliott                       M35          SUFFOC                                              1:22:27 
    5 Nick Pullen                          M21          NOR                                                 1:23:00 
    6 Stephen Searle                       M55          NOR                                                 1:24:03 
    7 Michael Chopping                     M50          NOR                                                 1:25:04 
    8 Jan Kaiser                           M35          NOR                                                 1:26:47 
    9 Alan Spidy                           M45          NOR                                                 1:29:06 
               Par time: Winnerís time + 50% = 1.29.14
   10 M. Cumberland                        M45          NOR                                                 2:00:27