STRING WHITE YELLOW ORANGE LT GREEN SCORE
STRING COURSE
Catherine
Mole 3.00 minutes
Sam
Nicholls 3.47
Leanne
Bailey 5.54
Adam
Mogliston 8.00
Ronan
Graves 8.00
Lucy
Warland 10.00
James
Price 10.00
Craig
& Ryan Carter 16.00
WHITE COURSE 1.2km
10 controls
1
2
3 Craig & Ryan Carter M4/1 SUFFOC 24.46
4 Lucy & Sharon Warland W6/40 SOS 38.54
YELLOW COURSE
2.4km 12 controls
1 Helen Campbell W45
2
Bill, Paul & Jacob
Roberts M60/35/8
3 Sonia Holleyman, Jane & Chris
Roberts
W40/35/55
4 Tyler Schamp &
M12 WYCOL 47.40
ORANGE COURSE 3.0km
11 controls.
1 Adrian Hall M?
2 Jessie Ansell W10 29th
NS 23.28
3 Mark Evans M35/14
4
5 Chris Edwards M50 29th
NS 25.10
6 David Pooley M50 NOR 28.21
7 Nicholls Fam. M10/W8 NOR 33.35
8 Helen Campbell W45
9
10 Lucy Carter W21 SUFFOC 45.14
11 C&
12 Ben Warland M12 SOS 58.29
13 C & M McCluskey M/W60+
14 Tilly Ansell W13 29th
NS 64.07
15 James & Julie Price +
M5/W45
+ NOR 64.17
16 Olive Nunn W13 29th NS 70.12
17 Zoe Caynes W12 29th NS 72.16
18 Dan Edwards M13 29th
NS 83.10
19 Harry Long M13 29th
NS 85.10
20 Injoanna Lai W14 Wycol 88.31
Missed
Last Control (No.11)
Katharina Haenggle W20
First
6 Controls correct – Retired to help injured Person.
Mary Edwards W45 29th
NS
LIGHT GREEN COURSE 3.7km
10 controls.
1 Tim Lenton M35 NOR 21.26
2 Mark Spendlove M?
3 Neil Carter M21 SUFFOC 25.16
nc
4 Jez Middleton M21 NOR 26.44
5 Peter Warland M40 SOS 27.27
6 Adrian Hall
7 Ian Burrell M45 NOR 31.03
8 Kim Eden W50 NOR 31.58
9 Mike Cumberland M45
10
11 Ginny Garrod W55 NOR 34.52
12 Christopher Mace & Max M35 NOR 36.20
13 Keith & Sandra Fulcher M/W60 NOR 38.22
14 D Vince M40
15 Peter Coleman M50 NOR 49.06
16 Estella Ward W55 NOR 49.54
17 Paul Garton M55 NOR 49.54
18 Daniel Ives M21
19
20 Anthony Winter, Christopher &
Samantha Bailey
M16/14,W14 NOR 54.47
21 Sue Traer & Dave Salmon W/M50 NOR 55.56
22 John Toll M70 NOR 60.36
Wrong
Last Control
Kate Harvey & Callum Tracy W16/M18 NOR 40.26
Abbreviations
NOR
SUFFOC
SOS Stragglers
Orienteering Society (
Wycol
NS
29th
NS 29th
TMHS
Barn
St
Mary’s St
Mary’s School Haverhill
SCORE
EVENT
Points -Points Total
1 Paul Goldsworthy M40 NOR 270 - 270 58.57
Steve Searle M55 NOR 270 - 270 59.30
Robert Frost M40 NOR 290 20 270 61.05
2 Paul Price M45 NOR 270 10 260 60.21
3 John Ward M65 NOR 250 - 250 58.23
4 John Harvey M70 NOR 230 - 230 59.34
Graham Wardle M55 NOR 230 - 230 59.36
Perry Mole M40 NOR 240 10 230 60.07
Tim Eden M55 NOR 240 10 230 60.16
5
Jan Kaiser M35
6 Andrew Elliot M35 SUFFOC 260 50 210 64.36
7 Nigel Gardener M60 NOR 200 - 200 57.01
8 Paul Lowe M50 SUFFOC 210 20 190 61.42
9 Karen Goldsworthy W40 NOR 170 - 170 51.37
Anneka
11 Phil Halford M55 SUFFOC 160 - 160 55.22
Alex Eyers-Taylor M15 NS 160 - 160 58.10
12 Steve and Wendy Cowley M50/W45 NOR 150 - 150 56.59
Peter Waldren M50 NOR 210 60 150 65.26
13 George Williams and Ben Bradnam M10 Barn 140 - 140 49.04
Angus Parsonson & David
Jimoh M10 Barn 140 - 140 50.08
Chris Lambert M60 NOR 140 - 140 59.27
Graham Ward M60 NOR 150 10 140 60.40
14 Gabriel Wrenn M14 NS 130 - 130 55.32
15 Timmy Harrison M10 Barn 120 - 120 54.48
16 Chris Harvey W65 NOR 110 - 110 52.09
17 Adam Hugliston + 2 M12 TMHS 100 - 100 48.39
Wesley Musall M60 SUFFOC 150 50 100 64.23
18 Kit Phillips and Gregory Robinson M11 Barn 140 50 90 64.49
19 Catherine and V. Mole W10/45 SOS 80
- 80 48.09
Henry Mole M12 SOS 80
- 80 49.56
Lizzie Robinson W10 Barn 80
- 80 55.55
Will, Tami, Astrin & Runin
Stephanie Behringer W21
20 Saskia Baldry W10 Barn 70
- 70 34.39
Jack Gilby and Edward Jones M11 Barn 100 30 70 62.38
21 Sarah Roachs W16 St Marys
60
- 60 27.39
Hugo Siacombe & Ally
Pursonson M12 Barn
60
- 60 44.47
Jessica Woodgate & Poppy
GurneyW10 Barn 60
- 60 45.51
Charlotte Leake & Lucy
Holder W11 Barn
60
- 60 47.54
22 Ellie Harrison & Olivia Jones W11 Barn 50
- 50 49.22