SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Horsford Heath - 08-Sep-2019
Course Results
1. Short
Splits
Results
2.2km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Finn Kaiser
NOR
M10
19:10
2nd
Anna, Eden & Flora
IND
30:27
+11:17
3rd
Tom Kaiser
NOR
M8
30:52
+11:42
4th
Phil Thomas
IND
M45
31:03
+11:53
n/c
Anna, Eden & Flora
IND
43:35
5th
Martha Hopkins
IND
W21
53:51
+34:41
6th
Cowley Famliy
NOR
76:17
+57:07
Isaac Goldsworthy
NOR
M4
m9-10
2. Medium
Splits
Results
3.2km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Katharine Bartram
NOR
W45
24:27
1st
Patrick Thomas
NOR
M18
25:06
2nd
Andrew Willington
NOR
M60
26:40
+1:34
3rd
Joel Fox
NOR
M12
29:53
+4:47
4th
Peter Coleman
NOR
M60
33:42
+8:36
n/c
Martha Hopkins
IND
W21
41:13
5th
Liz Large
NOR
W50
48:35
+23:29
6th
Lily Nguyen
NOR
W12
60:22
+35:16
7th
Sean O'Malley
NOR
61:14
+36:08
8th
Theresa Knowles
IND
W21
66:13
+41:07
9th
Laura & Francesca Sheldrake
IND
68:07
+43:01
10th
Richard & Sam Bethell
IND
82:19
+57:13
Sue Vine
NOR
W75
m10
3. Long
Splits
Results
4.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
William Bartram
NOR
M16
34:40
1st
Ian Lonsdale
NOR
M60
50:29
2nd
Ian Shephard
NOR
M65
54:18
+3:49
3rd
Stephen Nobbs
NOR
M60
56:05
+5:36
4th
Andrew Wilson
IND
M50
60:24
+9:55
5th
Ian Burrell
NOR
M55
60:48
+10:19
6th
Jamie Austin-Mills
NOR
M35
61:11
+10:42
7th
Stephen Searle
NOR
M65
62:54
+12:25
8th
Kay Goldsworthy
NOR
W40
71:12
+20:43
9th
Sarah Mansel
SUFFOC
W50
71:52
+21:23
10th
David Pooley
NOR
M60
73:22
+22:53
11th
April Herathge & Thomas Bartram
NOR
75:43
+25:14
12th
Matthew Bethell
NOR
M14
78:06
+27:37
13th
Chris Vincent
NOR
M70
79:26
+28:57
14th
Andy Gass
IND
M70
83:04
+32:35
15th
Barbara George
NOR
W85
86:28
+35:59
16th
Louise Barrett
NOR
W50
97:38
+47:09
17th
Pilatowski Family
IND
98:04
+47:35
18th
Rodney Freeburn
NOR
M80
98:11
+47:42
19th
Hazel Bickle
WAOC
W65
102:52
+52:23
20th
Buddhi & Deempai Gurung
IND
104:49
+54:20
21st
Paul Sheldrake
IND
M40
107:28
+56:59
22nd
Julia Paul
NOR
W65
107:36
+57:07
23rd
Harry Knowles
IND
M21
115:05
+64:36
4. Longer
Splits
Results
5.8km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Daniel Goldsworthy
NOR
M45
50:08
2nd
Howard Alcock
NOR
M45
54:45
+4:37
3rd
Jan Kaiser
NOR
M45
57:35
+7:27
4th
Bert Park
SUFFOC
M50
58:01
+7:53
5th
John Ward
NOR
M50
61:26
+11:18
6th
Ben Bethell
NOR
M40
62:09
+12:01
7th
Paul Price
NOR
M55
64:54
+14:46
8th
James Alger
NOR
M50
65:09
+15:01
9th
Steven Denby
NOR
M18
66:08
+16:00
10th
Michael Chopping
RAFO
M60
68:39
+18:31
11th
Mick Liston
NOR
M70
69:59
+19:51
12th
Michael Bickle
WAOC
M70
72:34
+22:26
13th
Roger Parker
NOR
M60
72:59
+22:51
14th
Owen Warnock
NOR
M60
73:08
+23:00
15th
Ken Warren
NOR
M55
73:47
+23:39
16th
Bronwen Mansel
SUFFOC
W21
75:57
+25:49
17th
Rod Mansel
SUFFOC
M60
78:43
+28:35
18th
David Vinsen
NOR
M55
81:13
+31:05
Lily Alger
CUOC
W21
m16-18
Back to Top