-------------------------------------------------------------------------------
Cawston and Marsham Heaths Sun 13/05/2007 18:13
Results
-------------------------OE2003 © Stephan Krämer 2006--------------------------
Pl Name Club Age Class Time
WHITE YELLOW ORANGE RED Lt GREEN GREEN BLUE BROWN
White (1) 1.5 km 20 m 12 C
1 Joe+
Par time: All correct finishers
Yellow (10) 1.6 km 30 m 9 C
1 Sarah+Matthew Wardle NOR W10/M7 23:10
2 Samuel
Tomlinson
3 Douglas
Tomlinson
4 Alesha + Sheila Lowe SUFFOC W3/W40 34:07
5 Edward Tuite NOR M14 35:07
Par time: First 50% of finishers
6 Eilidh+Morven+ Mum Renfrew NOR W4/W2/W35 40:22
7 Daniel Walling+ Peter Walling NOR M2/M40 40:33
8 Finlay+Isla
Reid
9 James Price NOR M3 54:44
10 ChristineHerring Laura Pirret TOFTWOOD GUIDES W14 / W16 1:07:00
1 Jenni Barclay+ Carolyn Reid NOR W35/W21 31:53
2 Sally Wilkinson SUFFOC W40 35:54
3 Bryn Wilkinson SUFFOC M10 36:29
4 N.L. and M. Gaskins NOR Family 43:07
5 James
Loftus
6 Ginny Garrod NOR W55 52:56
7 Susanne+Eleanor Gristwood NOR W50/W18 58:35
8 Tom George RAFO M14 1:00:15
9 Craig Youngs RAFO M14 1:00:17
10 Kevin Kirk RAFO M14 1:01:08
11 Kate
Harvey NOR W14 1:01:34
Par time: First 50% of all entrants
12 Anbela + Jean
Herring +
13 Kiome Pope WYCOL M13 1:06:08
14 Chris Harvey NOR W65 1:06:59
15 Alex Cortis NOR M14 1:07:11
16 Peter Charley NOR M14 1:07:45
17 James Taylor RAFO M14 1:25:52
18 Sarah Fletcher RAFO W15 1:26:47
19 Nicholls+Styles Family NOR Family 1:35:17
20 CK+EM Brazier IND M70/W65 1:35:24
Nicholas
Hayley Kemp TOFTWOOD GUIDES W18 mp
Red (5) 4.4 km 55 m 15 C
1 Emily Fitt NOR W21 54:27
2 Neil Harris NOR M18 1:03:23
3 Ives Family NOR 1:10:43
4 S. and R.
Hunter L. and C. Abbott NOR W35 1:19:25
Par time: Winner’s time + 50%: 1.21.24
5 Dominic
Rigby
Light Green (20) 3.2 km 45 m 13 C
1 Richard McCormick NOR M18 39:45
2 Daniel Richardson RAFO M16 47:10
3 Clive + Nicholas Gristwood NOR M40 / M13 47:34
4 Shaun Briggs NOR M35 48:34
5 Juliette Butcher NOR W55 51:24
6 James Taylor NOR M16 53:21
7 Alice Rigby WAOC W15 57:45
8 Pam Jermy+ Tony Toye NOR W50/M55 59:40
9 Louise Walling NOR W35 1:00:35
10 Jim
Gray RAFO M21 1:10:04
Par time: First 50% of all entrants
11 Colin McCormick NOR M55 1:12:25
12 Wendy Cowley NOR W45 1:12:49
13 Luke Grayson RAFO M16 1:13:55
14 Mian Family NOR Family 1:15:22
15 Mian Family NOR Family 1:15:27
16 Steve Cowley NOR M50 1:15:29
17 Samantha Fletcher ATC W16 1:18:45
18 S Ouzerdine NOR W35 1:57:06
19 Peter+Maggie Gallop NOR M/W60 2:13:28
Mike Baldwin NOR M55 mp
Green (30) 4.1 km 45 m 15 C
1 Charles Nell RAFO M16 35:18
2 Patrick Hoey RAFO M16 38:47
3 Martin Rigby BAOC M50 39:57
4 Graham Wardle NOR M55 47:51
5
6 Helen Bickle WAOC W21 52:56
7 John Rushmer NOR M55 53:01
8 Lucy Neil RAFO W18 53:11
9 Joanne Neil RAFO W40 53:31
10 Michael Park SOS M14 54:45
11 Bill Butcher NOR M55 58:36
12 Clarissa Napier NOR W65 59:29
13 Phil Harris NOR M50 1:02:40
14 Alan Bedder NOR M65 1:05:53
15 K. and
Par time: First 50% of all entrants
16 Clem Vogler NOR M60 1:07:32
17 Cathi Kelleher NOR W55 1:08:53
18 Marion Fitt NOR W55 1:12:48
19 Alan Coddington NOR M70 1:14:48
20 Sarah Park SOS W18 1:14:49
21 Barbara George NOR W70 1:16:45
22 Taylor Savidge RAFO M16 1:22:55
23 Kingsley Ripley RAFO M16 1:23:43
24 Sue Vine NOR W65 1:26:41
25 Pat Bedder NOR W60 1:29:32
26 Estella Ward NOR W55 1:30:50
Laurie Rudling NOR M55 mp
Paul Dickinson NOR M35 mp
Colin Dean NOR M21 mp
Michael Presland NOR M55 mp
Blue (25) 6.0 km 60 m 22 C
1 Mike Bickle WAOC M55 50:46
2 Ian Shephard NOR M55 54:24
3 Paul Price NOR M40 54:38
4 Clive Wilkinson SUFFOC M40 55:41
5
6 Peter Walling NOR M40 1:03:48
7 Bill
Daniels
8 Louise Walker SUFFOC W40 1:08:45
9 Paul Lowe SUFFOC M45 1:09:35
10 Peter Waldron NOR M50 1:10:03
11 Les Jarrald NOR M55 1:11:55
12 M
Fulcher NOR M35 1:16:43
Par time: First 50% of all competitive entrants
13 Claire Harrison SOS W21 1:19:01
14 S Tomlinson NOR M45 1:19:58
15 John Harvey NOR M65 1:21:55
16 Andy
Bain
17 Nicola Nichols NOR W40 1:25:32
18 Michael Nell RAFO M55 1:25:36
19 Nigel Gardner NOR M55 1:27:40
20 S Chafey
21 Chris Lambert NOR M60 1:39:26
22 Paul Garton NOR M55 1:43:44
23 Graham Ward NOR M60 2:02:28
Mark Nicholls NOR M40 mp
nc J. J. Ward NOR M35 51:59
Brown (17) 7.3 km 60 m 29 C
1 Michael Belshaw NOR M45 51:51
2 Ian Renfrew NOR M35 52:32
3 Glen Richardson NOR M21 52:53
4 Bert Park SOS M40 57:46
5 Mike Capper WAOC M50 1:00:04
6 Stephen Searle NOR M55 1:03:02
7 Rob Weed SUFFOC M40 1:07:27
8 Paul Caban INT M40 1:08:43
9 M. Cumberland NOR M40 1:11:54
10 Neil Carter SUFFOC M21 1:12:42
11 James Park SOS M16 1:14:51
12 Alan
Spidy NOR M40 1:15:18
Par time: Winner’s time + 50% = 1.17.47
13 Nigel
14 Phil Halford SUFFOC M50 1:47:02
15 Rodney Freeburn NOR M65 1:48:43
Ben Robinson NOR M21 mp